MUDR RADÍ:
Moderní dieta pro začátečníky i pokročilé

Zapomeňte na klasickou dietu a omezování. Tuto moderní dietu může 100% dodržovat každý. Zjistěte jak to funguje. Odpověď vás hodně překvapí.


... od zítra držím dietu tak na měsíc

Přesně toto byl trend v 90. letech, kde nám bylo doporučováno "jez málo, pak zhubneš" nebo "večer už nejez", samozřejmě nesmíme opomenout různé typy stravování, jako tukožroutské a dietní polévky, 30ti denní výzvy, keto diety a mnoho dalšího, kde se po uplynutí doby vše vrátilo do starých kolejí.

Dnes o našem těle víme daleko více než v minulosti, a proto je dobré být "in" a jít s dobou. Pokud máte zálusk na to, že po skončení diety navštívíte McDonald a vrátíte se ke svému "starému já", tak ani nezačínejte!

moderní dieta

Jak tedy funguje moderní dieta

Tato 4týdenní "dieta" slouží k tomu, abychom upravili a vylepšili váš stávající životní styl. Za tyto 4 týdny se hledá nejlepší varianta stravování, pitného režimu a cvičení, abychom vše harmonicky spojili s vašimi osobními potřebami jako práce, rodina, koníčky a zábava.

Po této době bychom měli být schopni dodržovat udávaný směr životního stylu a tím i dosáhnout našeho hlavního cíle, tedy vyřešit otázku jak zhubnout a změnit moderní dietu na váš životní styl.

Nejdříve rozpis stravování, pitný režim a cvičení

moderní dieta

Ať jste začátečníci či pokročilí, je dobré sepsat si na začátek detailní rozpis stravování, pitného režimu a cvičení. V rozpisu by mělo být uvedeno:

 • stravování - jaké jídlo, v kolik a velikost porce (včetně pochutin)
 • pitný režim - druh, v jakém čase a kolik
 • cvičení - jaký typ, v kolik a jak dlouho

Rozpis doporučujeme psát přesně několik dní zasebou. Nezapomínejte do rozpisu uvádět časy, kdy jste měli i své oblíbené pochutiny. To je také důležité.

Jak si upravit rozpis na "moderní dietu"

Jak si upravit rozpis na "moderní dietu" Ve svém rozpisu byste měli krásně vidět chyby, kterých se dopouštíte. Může se jednat o nadměrnou konzumaci pochutin nebo naopak špatně zvolené stravování, nedostatek pohybu apod.

moderní dieta

Rozpis si upravíme dle těchto 5 zásadních pravidel moderní diety:

 • stravování musí být pestré a pravidelné
 • dodržovat adekvátní pitný režim
 • být aktivní, pohyb, cvičení sport - cokoliv dle libosti
 • nezapomínat na odpočinek a regeneraci
 • mít cíle a s tím i trpělivost

"Pro lepší pochopení, co vše znamená a jak s tím pracovat, doporučujeme přečíst článek našeho kouče zdravý životní styl. Jsou tam podrobně vysvětlena všechna zmiňovaná pravidla. Lépe všemu porozumíš a budeš se cítit jako ryba ve vodě."

Pro více informací o zdravém životním stylu doporučujeme náš další článek zdravý životní styl. Lépe všemu porozumíte a budete vědět, jak na to.

nebo ...

NECHTE SI PORADIT OD PROFESIONÁLŮ

Není jednoduché se orientovat co je správné, co je v rámci mezí, co je naopak velmi špatně apod. Člověk může udělat na začátku spoustu chyb, a to může mít za následek ztrátu motivace.

Pokud se ztotožňujete alespoň s jednou ze zmíněných věcí níže, jste tu správně. Využijte profesionály pokud:

 • nevíte, jak začít
 • nemáte čas řešit cvičení a správné stravování
 • nerozumíte tomu
 • když už začnete, tak chcete opravdovou kvalitu

Dietolog MUDr. Martin Špalíček doporučuje náš Program FitLife, kde si osvojíte nový životní styl, budeme s vámi pravidelně cvičit a dohlédneme na to, aby se vám vyhnul tak častý a nepříjemný jojo efekt.

Podívejte se sami, nadchne vás to.

stres

autoři článku: Petr Rada, MUDr. Miloslav Dvořák bez výslovného souhlasu autorů je přísný zákaz kopírovat jakýkoliv obsahPŘIDEJTE SE JEŠTĚ DNES!

Zarezervujte si jednu z našich lekcí ještě dnes a přidejte se do naší FIT rodiny.

REZERVOVAT