MUDR. RADÍ:
Krabičková dieta - klady a zápory

Zjistěte, na co máte 100% dávat pozor při objednání krabičkové diety. Pomůžeme vám ušetřit a vybrat tu správnou přímo pro vás. Více v článku.


Pár kladů to má, ale postupně...

Většině nemusíme vysvětlovat, co tento systém hubnutí znamená, ale pro osvěžení a ujasnění. Objednáte si program dle vašeho bazálního metabolismu v kj (protože je to opticky větší číslo a lépe to vypadá, než kcal) a krabičky vám letí domů, do práce, prostě kam potřebujete. Jednoduché a rychlé.

Kdybyste nevěděli, co znamená BMS, kj, kcal, cal apod., určitě si přečtěte náš další článek bazální metabolismus, hodně vám napoví, o čem vlastně je krabičková dieta."

Další pozitivní vliv má na náš čas.

  • odpadá stres z nákupů
  • čekání ve frontě
  • vaření jídla
  • a s tím spojený úklid

  Dále si můžete vybrat z vícero variant, jako bezlepková krabičková dieta, veganská aj. Jednoduše dostanete a sníte. Bez výhrad se dá pochopit, že kdo si s jídlem nechce lámat hlavu, tak je krabičková dieta jasná volba...

  ... nebo ne?

  Zápory krabičkové diety

  Věděli jste, že v tomto roce nezávislý tým výživových poradců a odborníků zjistil, že 92 % všech krabičkových diet má nižší kalorickou (chcete-li kj) hodnotu, než je udáváno výrobcem? V průměru to bylo o 18 % méně. Celkem bylo vyzkoušeno více jak 40 firem a přes 120 různých jídel. To znamená, že výrobci na porcích šetří a nedodržují jejich avizovanou velikost.

  A následně to může vypadat takto:

  Musíme bohužel oznámit, že to není vše. Jídla byla následně poslána na expertízu, kde podrobný rozbor jídla ukázal, že:

  • v 52 % případů byly masné výrobky nedostatečně tepelně upravené
  • v 18 % byly různé jogurty a přesnídávky po skončení data spotřeby
  • v 11 % byly svačiny typu ovoce a zelenina postižené plísní
  • a dokonce v 5% případů obsahovaly různé typy masných výrobků bakterií Salmonella

  Bohužel u žádné krabičkové diety si nemůžeme být jisti, z jakých surovin jsou jídla vytvořena, jakým stylem k úpravám došlo, jestli daný styl úpravy byl dostatečný a na danou potravinu vhodný.

  Dále musíme sdělit, že vzhled jídla krabičkové diety je na bodu mrazu. Je samozřejmě pochopitelné, že jídlo v krabičce se nemůže esteticky srovnávat s jídlem na talíři a někdo v tomto nemusí vidět problém, ale všichni známe pořekadlo, že člověk jí i očima.

  Jde to i jiným způsobem. Pokud vás zajímá jakým, koukněte na náš článek zdravý životní styl, který vám může otevřít oči.

Závěrečný verdikt

Pokud bychom použili přirovnání, tak krabičková dieta je dobrý sluha, ale zlý pán. Dokáže ušetřit mnoho času strávených ve frontě a u plotny, ale nikdy si nemůžete být jisti kvalitou a kvantitou.

Jako nejlepší způsob bychom doporučili kombinaci obojího typu. Obstarat suroviny a připravit si jídlo do svých vlastních krabiček na cca 1-2 dny dopředu. Budete přesně vědět:

 • jaké budete mít jídlo
 • jak velká je porce
 • jakým způsobem je jídlo připravené
 • a vše budete mít 100 % pod kontrolou

Kvalitní krabičková dieta - ukázka toho, jak by to mohlo vypadat.


JAK TEDY ZAČÍT S DOMÁCÍ KRABIČKOVOU DIETOU?

Víme, že začít není jednoduché. Základ je vytvořit si plán a mít jasnou představu co a kdy jíst. Nenecháme vás v tom, jsme tu pro vás. Náš Program FitLife vám představí zásady správného stravování a naučí vás jak si připravit jídelníček.

Neutrácejte hned tisíce za předem připravené krabičky, podívejte se nejdřív na náš Program FitLife. Nebudete litovat.

stres

autoři článku: Petr Rada, MUDr. Miloslav Dvořák bez výslovného souhlasu autorů je přísný zákaz kopírovat jakýkoliv obsah

PŘIDEJTE SE JEŠTĚ DNES!

Zarezervujte si jednu z našich lekcí ještě dnes a přidejte se do naší FIT rodiny.

REZERVOVAT